HomeHome  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share
 

 Basketboll

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 68
Join date : 2008-03-23
Age : 25

Basketboll Empty
PostSubject: Basketboll   Basketboll Icon_minitimeTue Mar 25, 2008 10:14 pm

Nju Orlins Hornets realizoi fitoren e nėntė me radhėBasketboll Nju20orlins20bostonnv7

Kris Pol ka pasur njė paraqitje tė shkėlqyeshme kundėr Denver
Nagetsit, duke e ndihmuar skuadrėn e tij, Nju Orlins Hornets pėr t'iu
gėzuar fitores me rezultat 117:93.
Nė kėtė mėnyrė Hornets kanė
regjistruar fitoren e nėntė me radhė. Kris Pol nė kėtė takim realizoi
23 pikė, 9 kėrcime dhe 17 asistime tė suksesshme. Krahas tij u dalluan
edhe Predrag Stojakoviq, me 19 pikė dhe Mervin Eli, me 16 pikė, derisa
te Nagets mė efikasi ishte Allen Ajverson, me 23 pikė. Skuadra kampione
nė fuqi, San Antonio Spėrs ka pėsuar njė tjetėr humbje, kėsaj radhe nė
duel me Juta Xhez, me rezultat 91:97. Pėr Jutėn kjo ishte fitorja e
pestė me radhė, kurse mė efikasėt ishin Andrei Kirilenko dhe Karlos
Buzer, me nga 23 pikė tė shėnuara. Ndrėkaq tek Spėrsat u dalluan Manuel
Xhinobili, me 29 pikė dhe Tim Dankan, me 26 pikė.Rezultatet

Nju Orlins – Denver 117:93

Juta – San Antonio 97:91

Memfis – Dallas 84:103

La Klipers - Sharlot 100:107
Back to top Go down
View user profile http://defensse.forumotion.com
 
Basketboll
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Sport-
Jump to: